fa-IRen-AU
ورود   |   ثبت نام
Persian Migrant Consultants Website
برو بهGo ToGo Toبرو به
 
ویزای والدین

 اغلب افرادی که والدین آن‌ها در خارج از استرالیا زندگی می‌کنند می‌خواهند که والدینشان به استرالیا مهاجرت کنند تا به آن‌ها نزدیک‌تر باشند. در ادامه، قوانین مهاجرت والدین به استرالیا را برای شما توضیح خواهیم داد. در حال حاضر ۶ نوع ویزا برای افرادی که می‌خواهند والدین خود را به استرالیا بیاورند،‌ وجود دارد.

 این ویزاها عبارتند از:
- ویزای والدین Parent Visa با ساب‌کلاس ۱۰۳ و Onshore Aged Parent Visa با ساب‌کلاس ۸۰۴  
- ویزای موقت Contributory Parent Visa با ساب‌کلاس ۱۷۳ و  ویزای موقت Contributory Onshore Aged Parent Visa با ساب‌کلاس ۸۸۴ 
- ویزای دائم Contributory Parent Visa با ساب‌کلاس ۱۴۳ و ویزای دائم Contributory Onshore Aged Parent Visa با ساب‌کلاس ۸۶۴

شرایط دریافت این نوع ویزاها متقاضیان تمامی این ویزاها، الزاماً باید یک اسپانسر داشته باشند که یا شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم استرالیا و یا شهروند نیوزلند باشد که در استرالیا زندگی می‌کند. اسپانسر این متقاضیان می‌بایست حداقل به مدت دو سال قبل از درخواست ویزای والدین در استرالیا زندگی کرده باشد. اسپانسر متقاضیان این نوع ویزاها، فرزند یا همسر فرزند آن‌ها می‌باشد.

  متقاضیان ویزاهای ۱۰۳ و ۱۷۳ و ۱۴۳ می‌توانند با داشتن یک اسپانسر و گذراندن تست‌های پزشکی و دریافت عدم سوءپیشینه، با این ویزاها به استرالیا مهاجرت کنند.
  تمام متقاضیان می‌بایست از مرحله‌ی تست بالانس‌ فامیلی با موفقیت عبور کنند، این تست میزان وابستگی یک خانواده را به کشور استرالیا نشان می‌دهد. برای عبور از این مرحله، باید حداقل نصف فرزندان متقاضیان به صورت دائم در استرالیا زندگی کنند یا اینکه تعداد فرزندانشان که در استرالیا زندگی می‌کنند بیشتر از تعداد فرزندانشان باشد که در کشور دیگری زندگی می‌کنند.

  اگر فردی بخواهد برای دریافت ویزاهای ۸۰۴ و ۸۶۴ و ۸۸۴ اقدام کند باید علاوه بر شرایط اولیه‌ی ویزاهای فوق، شرایط حداقل سن مورد نیاز را داشته باشد. متقاضیان باید حداقل از سن بازنشستگی در استرالیا برخوردار باشند. حداقل سن بازنشستگی با توجه به تاریخ تولد متقاضی، می‌تواند متفاوت باشد. 
  
اگرچه، گرفتن ویزای والدین سالخورده بدین معنی نیست که متقاضی مستقیماً بعد از ورود به استرالیا از حقوق بازنشستگی و حق بیمه بهره‌مند شود. متقاضیان معمولاً باید دو سال برای دریافت حق بیمه و حداقل ده سال برای دریافت حقوق بازنشستگی و ناتوانی، صبر کنند.
با توجه به صف بسیار طولانی متقاضیان و سقف محدود ویزاهای ۱۰۳ و ۸۰۴، پروسه‌ی بررسی مدارک و تایید ویزا می‌تواند تا سی سال به طول بیانجامد.

راه حل سریعتر، استفاده از ویزای Contributory با ساب‌کلاس‌های ۱۷۳ و ۸۸۴ و ۱۴۳ و ۸۶۴ است. منتها هزینه‌ی دولتی برای مرحله‌ی نهایی و تایید این ویزا به مراتب بالاتر از انواع ویزاهای دیگر است و در نهایت برای هر متقاضی می‌تواند به رقم ۴۷ هزار دلار استرالیا برسد.

  متقاضیان می‌توانند مستقیماً برای ویزای دائم Contributory با ساب‌کلاس ۱۴۳ و ۸۶۴ اقدام کنند یا در ابتدا برای ویزای موقت Contributory با ساب‌کلاس ۱۷۳ و ۸۸۴ اقدام کنند. ویزاهای موقت Contributory به مدت دو سال اعتبار دارند و دارندگان این ویزا در طول این دو سال می‌توانند برای دریافت ویزای دائم Contributory اقدام کنند. هزینه‌ی کلی دریافت ویزای دائم چه از طریق اقدام مستقیم و چه از طریق اقامت موقت، یکسان خواهد بود، اگرچه با استفاده از مسیر دوم (اقامت موقت) بین دو مرحله تقسیم می‌شود و از لحاظ پرداخت، برای متقاضی راحت‌تر خواهد بود.
   
امکانات و مزایای ویزای دائم والدین: اگر نتیجه‌ی درخواست هر کدام از ساب‌کلاس‌های ویزای دائم والدین، مثبت باشد، متقاضی می‌تواند به استرالیا مهاجرت و به صورت نامحدود در خاک استرالیا زندگی کند. تمام امکانات و مزایای این نوع ویزاها، دقیقاً مطابق ویزاهای اقامت دائم است و دارنده‌ی این ویزا می‌تواند از تمام حقوق و مزایای اقامت دائم استرالیا استفاده کند.
هزینه‌های پرداختی برای انواع ساب‌کلاس‌های ویزای والدین در فوریه ۲۰۱۶ به شرح زیر است:

ساب‌کلاس ویزا هزینه هنگام ثبت پرونده هزینه هنگام صدور ویزا
Contributory Visa موقت با ساب‌کلاس ۱۷۳ 2490$ 29130$
Contributory Visa دائم با ساب‌کلاس ۱۴۳ 3695$ 43600$
Contributory Visa دائم با ساب‌کلاس ۱۴۳ برای دارنده ویزای ۱۷۳ 3695$ 19420$
Parent Visa اقامت دائم با ساب‌کلاس ۱۰۳ 3870$ ندارد
Aged Parent Visa دائم با ساب‌کلاس ۸۰۴ 3870$ ندارد

جدول نمونه‌ی بالانس فامیلی Balance-of-Family Test

شرایط دارند یا خیر؟ تعداد فرزندانی که در کشوری غیر از استرالیا زندگی می‌کنند تعداد فرزندان مقیم استرالیا تعداد کل فرزندان
کشور د کشور ج کشور ب کشور الف
بله - -

-

- 1 1
بله - - - 1 1 2
خیر - - - 2 1 3
خیر - - 1 1 1 3
بله - - - 2 2 4
خیر - 1 1 1 1 4
خیر - - 1 2 1 4
خیر 1 1 1 1 1 5
بله - 1 1 1 2 5
بله - - - 2 3 5
خیر - - 2 2 2 6