fa-IRen-AU
ورود   |   ثبت نام
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
 
South Australia

استرالیای جنوبی یکی از ایالت های کشور استرالیاست که در جنوب این کشور قرار دارد. مرکز استرالیای جنوبی شهر آدلاید است. این ایالت با تمام ایالت های استرالیا غیر از تاسمانی مرز مشترک دارد و از جنوب به اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب به ایالت استرالیای غربی، از شمال به سرزمین شمالی، از شمال شرق به کوئینزلند و از شرق به ایالت ویکتوریا و ولز جنوبی جدید محدود است. این ایالت برای تولید شراب مناسب است و تاکستان های زیادی دارد.
 

جمعیت:

8.5 درصد کل جمعیت استرالیا در ایالت استرالیای جنوبی زندگی می کنند. جمعیت این ایالت 1.5 میلیون نفر است. بیشتر مردم این ایالت در شهر آدلاید زندگی می کنند (1.1 میلون نفر) از شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین نقطه آن 90 کیلومتر فاصله است.

شهر آدلاید پنجمین شهر پر جمعیت استرالیا به حساب می آید. بقیه شهرهای مهم عبارتند از: - whyalla - Mount Gambier - Port Augusta - Murray Bridge - Port Pire - Port Lincoln آدلاید پایتخت استرالیای جنوبی است و در شمال فلوریوپنینسوالا برروی دشت های آدلاید واقع شده است. میانگین بیشترین دمای هوا در آدلاید بین 28 درجه سانتی گراد در فوریه تا 16 درجه سانتی گراد در ژوییه متغیر است. شهر آدلاید به خاطر داشتن آب و هوای مدیترانه ای تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب دارد. در فصل تابستان بهتر است از کلاه و ضد آفتاب استفاده کنید در شهر آدلاید برف نمی بارد اما در فصل زمستان هوا نسبتاً سرد و مرطوب است. درفصل زمستان به همراه داشتن چتر و ژاکت ضد آب برای زمان هایی که بیرون از منزل به سر می برید ضروری است.

 

آب و هوای شهر آدلاید:

 

(Cº) درجه حرارت شرایط آب و هوایی ماه فصل
۲۵ - ۳۵ گرم و خشک دسامبر تا فوریه تابستان
۲۰ - ۲۵ عمدتاً خشک مارس تا مه پاییز
۱۰ - ۱۵ سرد و مرطوب ژوئن تا آگوست زمستان
۲۰ - ۲۵ معتدل و مرطوب سپتامبر تا نوامبر بهار
 

مراکزمهم توریستی:

برگزاری جشن و فستیوال دارند و درتقویم سالانه آنها تعداد زیادی فستیوال و برنامه های مختلف فرهنگی وجودداردکه درشهرواطراف آن برگزارمی شود. جشنواره فیلم: جشنواره ای دوسالانه است که در دو هفته آخر فوریه برگزار می شود. جشنواره هنرهای آدلاید: جشنواره ای دوسالانه که از سال 1960 در ماه مارس در مرکز شهر آدلاید برگزار می شود و یکی از بزرگ ترین و برجسته ترین جشنواره های هنری و وقایع فرهنگی جهان به شمار می آید. از جمله برنامه های این جشنواره اپرا، تئاتر، رقص و موسیقی کلاسیک است. فستیوال هفته نویسندگان آدلاید: این فستیوال در مارس برگزار می شود و یکی از وقایع ادبی مهم در دنیا است که در گذشته بخشی از فستیوال هنرهای آدلاید بوده است. در این مراسم، کنفرانس ها و نشست های ادبی برگزار می شود و نویسندگان استرالیایی و بین المللی در آن شرکت می کنند. جشنواره فرینج: بزرگ ترین جشنواره هنری در استرالیا و نیمکره جنوبی و دومین فستیوال فرینج در دنیا، پس از جشنواره فرینج ادینبورگ در اسکاتلند است. فستیوال ومادلاید: جشنواره سالانه رقص وموسیقی است که درماه مارس برکزارمی شود. هدف این فستیوال آشنایی مردم بافرهنگ های مختلف است. فستیوال گلندی: یک فستیوال برای آشنایی با فرهنگ یونانی است که هر سال به مدت دو رو زدر ماه مارس برگزار می شود. نمایش رویال آدلاید: نمایشگاه محصولات کشاورزی است که همه ساله به مدت نه روز در اولین جمعه از ماه سپتامبر تا آخرین جمعه از ماه آگوست آغاز می شود. فستیوال تستینگ: یک فستیوال دو سالانه غذا و نوشیدنی است که در ماه اکتبر برگزار می شود. جشن و رژه کریسمس آدلاید: بزرگ ترین رژه و جشن کریسمس در دنیاست که در اوایل نوامبر در این شهر برگزار می شود.

 

کار، اقتصاد و صنعت:

اقتصاد آدلاید در درجه اول به صنایع تولیدی، تکنولوژی علوم دفاعی، تحقیق و پژوهش، صادرات کالا و خدمات وابسته است.

 

زندگی:

شهر آدلاید به طور منظم رتبه عالی را از نظر مقرون به صرفه بودن در بین شهرهای مختلف استرالیا اخذ کرده است. آمار نشان می دهد که آدلاید 19 ٪ ارزان تر از ملبورن و سیدنی و 7 ٪ ارزان تر از پرت و بریزبین است. هزینه های دانشجویی درشهر آدلاید برای یک هفته به قرار زیر است (میانگین هزینه های زندگی برای یک نفر):

 
120$ - 380$ مسکن
15$ - 40$ تلفن / پستی
90$ - 130$ مواد غذایی
20$ - 35$ حمل و نقل
35$ - 55$ برق / گاز
35$ + لباس / سرگرمی
330- 645$ مجموع کل
 

مهاجرت به استرالیای جنوبی:

متقاضیان باید زمان ورود به استرالیای جنوبی پول کافی برای اسکان داشته باشند. برای نشان دادن استطاعت مالی نیازی به ارائه مدرک نیست اگر چه ممکن است اداره مهاجرت استرالیای جنوبی اطلاعات یا مدارک بیشتری درخواست کند. میزان پول نقد و دارایی ها بسته به این دارد که شما از داخل خاک استرالیا اقدام می کنید یا خارج از آن. متقاضیان باید نشان دهند که مجموع پول نقد و دارایی آنها در حدی باشد که در جدول زیر نمایش داده شده است. بهتر است زمانی که متقاضیان به ایالت استرالیای جنوبی می رسند مبلغ 20000 دلار استرالیا پول نقد داشته باشند و متقاضیانی که از داخل خاک استرالیای جنوبی اقدام می کنند مبلغ 5000 دلار استرالیا پول نقد داشته باشند. متقاضیان قبل از صدور ویزا نباید میزان دارایی خود را نشان دهند.

متقاضیان داخل خاک استرالیا

متقاضیان خارج ازخاک استرالیا

خانواده
5,000,00$ - 10,000,00$ 20,000,00$ - 25,000,00$ فقط متقاضی اصلی
10,000,00$ - 15,000,00$ 25,000,00$ - 30,000,00$ متقاضی اصلی با یک همراه
15,000,00$ - 20,000,00$ 30,000,00$ - 35,000,00$ متقاضی اصلی با دو همراه
20,000,00$ - 25,000,00$ 35,000,00$ - 40,000,00$ متقاضی اصلی با سه همراه
 

شرایط سنی:

- متقاضی حداکثر تا سن 49 سالگی می تواند از این ایالت درخواست اسپانسر کند. - در نظر داشته باشید که ایالت استرالیای جنوبی به هیچ عنوان پرونده ای را سریع تر از موعد تعیین شده بررسی نمی کند.

 

شغل انتخابی:

- شغل متقاضی باید درلیست مشاغل ایالت استرالیای جنوبی باشد. لازم به ذکر است شغل انتخاب شده باید در زمان اقدام کردن موجود باشد. - در لیست مربوطه یک سری از مشاغل با رنگ قرمز مشخص شده اند، این دسته از مشاغل شرایط ویژه ای دارند که متقاضی باید شرایط ذکر شده برای رشته انتخابی را داشته باشد. - متقاضی برای اقدام کردن برای شغل مورد نظر باید در وهله اول از سازمان ارزشیابی مربوطه جواب مثبت گرفته باشد. (لازم به ذکر است مدرک تحصیلی و مدارک دیگر به هیچ عنوان نمی تواند جایگزین جواب مثبت ارزشیابی شود) - حتی اگر متقاضی تحصیلات خود را در استرالیا گذرانده باشد، لازم است جواب مثبت ارزشیابی را به ایالت ارائه دهد. - اداره مهاجرت استرالیای جنوبی تمامی جواب های ارزشیابی اخذ شده از سازمان های ارزشیابی مورد تایید سازمان مهاجرت را بدون در نظر گرفتن اعتبار جواب ارزشیابی می پذیرد و مورد بررسی قرار می دهد. - چنانچه سطوح برنامه ریزی شده به حد نصاب برسد، موجود بودن مشاغل درلیست تغییر خواهد کرد. در صورتی به درخواست شما برای گرفتن اسپانسر از ایالت جواب مثبت داده خواهد شد که در زمان تصمیم گیری شغل مورد نظر موجود باشد، نه در زمانی که پرونده ارسال شده است.

 

سطوح برنامه ریزی شده:

- برای هر شغلی که در لیست مشاغل ایالت استرالیای جنوبی موجود است یک سطح برنامه ریزی شده در نظر گرفته شده است و زمانی که شغل مورد نظر به حد نصاب رسید بارنگ قرمز در لیست مشخص می شود. (plannning level met Special condition apply) - اداره مهاجرت استرالیای جنوبی برای سال 2013-2014میلادی برای هرشغل یک سقف درنظرگرفته است وچنانچه یک شغل به حدنصاب برسد هیچ دعوتنامه دیگری تا تاریخ ژانویه 2014 صادرنخواهدکرد. - ه مدت 2 سال اعتبار دارد.

 

شرایط مشاغل خارج از لیست:

- این دسته از مشاغل برای دانشجویان واجد شرایط بین المللی است که در استرالیای جنوبی ساکن هستند و کار می کنند. - مشاغل خارج از لیست به صورت مورد به مورد بررسی می شوند و موجودیت این مشاغل در حال تغییر است. - متقاضیان باید جواب ارزشیابی مثبت برای شغل و زمینه تحصیلی مورد نظر داشته باشند. اگر قسمتی از تحصیلات متقاضی در جایی به غیر از ایالت استرالیای جنوبی بوده باشد حداقل باید ۵۰ درصد آن در ایالت استرالیای جنوبی کامل شده باشد. - فارغ التحصیلان بین المللی که در استرالیا دوره تحصیلات خود را به مدت حداقل یک سال به اتمام رسانده اند (لیسانس یا بالاتر از آن ) و دوره این تحصیلات حداقل ۴۶ هفته در سال بوده باشد و دوره رجیستر شده باشد. کسانی که مدرک دارند و در استرالیا زندگی می کنند (Higher Education Advanced Diplomas) متقاضی بایدیکی ازشرایط زیرراداشته باشد. درحال حاضر باید در استرالیای جنوبی مشغول به کار باشد و حداقل ۳۰ ساعت درهفته کارکند و شغل مورد نظر درلیست یا در مشاغل خارج از لیست (ANZSCO).

 

مشاغلی با شرایط خاص:

شغل هایی باشرایط خاص هستند که درلیست مشاغل ایالت استرالیای جنوبی با رنگ قرمز مشخص شده اند. موجودیت این مشاغل دائما ًدرحال تغییر است.

 

سابقه کار:

- به طور کلی متقاضی باید سابقه کاری ارائه دهد که نشان دهد متقاضی در طول یک سال از سه سال گذشته کار کرده است البته به غیر از مشاغلی که نیاز به ارائه سابقه کار ندارند. - سابقه کار باید حتما بعد از اتمام فارغ التحصیلی باشد.

 

چشم پوشی از ارائه سابقه کار:

- فارغ التحصیلان بین المللی که در استرالیا دوره تحصیلات خود را به مدت یک سال به اتمام رسانده اند و دوره این تحصیلات حداقل 46 هفته درسال بوده باشد نیازی به ارائه مدرک سابقه کار ندارند چنانچه شغل مورد نظرشان در لیست موجود باشد اما با وجود این اگر در لیست ذکر شده باشد نیاز به ارائه سابقه کار دارند باید در هر صورت سابقه کار مربوطه را ارائه کنند.

 

مدرک زبان:

- مدرک زبان تا سه سال بعد از صدور آن اعتبار دارد. - چنانچه نمره خاصی برای یک شغل در نظر گرفته نشده باشد ارائه نمره 6 قابل قبول است. - برای مشاغلی که مربوط به سلامت و بهداشت هستند ارائه نمره B در آزمون OET الزامی است.

 

پیش نیازها یاشرایط ویژه:

یک دسته از مشاغل معلوم پیش نیازهای ویژه ای از جمله مدرک زبان با نمره بالاتر و یا سابقه کار بیشتر نیاز دارند. داشتن این پیش نیازهای خاص شامل تمامی متقاضیان حتی کسانی است که فارغ التحصیل بین المللی به حساب می آیند.

 

پیش تعهد به ایالت استرالیای جنوبی:

کلیه متقاضیانی که برای گرفتن اسپانسر از ایالت استرالیای جنوبی اقدام می کنند متعهد می شوند حداقل به مدت 2 سال در این ایالت زندگی و کار کنند. علاوه بر آن باید دلایل علاقه مندی به زندگی در این ایالت را در فرم درخواست برای اسپانسری بیان کنند، فرصت های شغلی شغل مورد نظرشان را بررسی کنند و اگر قبلا دیداری از ایالت استرالیای جنوبی داشته اند اطلاعات مربوط به آن را ارائه دهند.

 

مزایای داشتن اسپانسر از ایالت:

کسانی که از طریق ویزای 190 اقدام می کنند 5 امتیاز و کسانی که از طریق ویزای 489 اقدام می کنند 10 امتیاز اضافه می گیرند و کسانی که در ایالت تحصیل و کارکرده اند 5 امتیاز اضافه می گیرند.

 

پیش نیازها یاشرایط ویژه:

یک دسته از مشاغل معلوم پیش نیازهای ویژه ای از جمله مدرک زبان با نمره بالاتر و یا سابقه کار بیشتر نیاز دارند. داشتن این پیش نیازهای خاص شامل تمامی متقاضیان حتی کسانی است که فارغ التحصیل بین المللی به حساب می آیند.

 

پروسه رسیدگی به پرونده های ایالت استرالیای جنوبی:

پروسه رسیدگی به در خواست های ایالتی بسته به نوع ویزا متفاوت است و این پروسه درمورد اقامت دائم (190 ) و موقت ( 489) ایالتی در حال حاضر 4 هفته است. البته در مورد درخواست هایی که با مدارک کامل و دقیق تنظیم شده است. و چنانچه در طول پروسه رسیدگی به پرونده به اطلاعات بیشتری نیاز باشد پروسه رسیدگی به آن طولانی تر خواهد شد. تمامی درخواست ها برمبنای روز دریافت اپلیکیشن آنلاین رسیدگی می شوند.

 

برنامه مهاجرت ایالتی:

از فوریه سال 2010 هر ایالتی برای رسیدن به نیازهای خود یک برنامه مهاجرتی دارد این برنامه توافقی رسمی است و ما بین ایالت و وزیر مهاجرت.

 

خدمات ایالت پس از رسیدن:

زمانی که رسیدن به ایالت را ثبت می کنید ایمیلی از طرف ایالت به شما ارسال خواهد شد مبنی براینکه فرم نظرسنجی راپرکنید بعد از 3 ماه، 6 ماه، یک سال، 18 ماه و 2 سال. این نظرسنجی ها خیلی کوتاه است و فقط 6 سوال دارد که مربوط به استخدام و رضایت از استخدام است. چنانچه اخیرا به ایالت استرالیای جنوبی مهاجرت کرده اید با ویزای اسپانسری از ایالت، اما هنوز دعوتنامه خود را برای ثبت کردن یا کامل کردن دریافت نکرده اند لطفا به آدرس زیر ایمیل بزنید. DMITREImmigrationSARegistrations@sa.gov.au

 

مهاجرت به South Australia:

متقاضیانی که شغل آنها در لیست مشاغل South Australia باشد می توانند جهت اخذ اسپانسری این ایالت اقدام نمایند.

لیست مشاغل 190

لیست مشاغل 489

برای کسب اطلاعات بیشتر از ایالت South Australia استرالیا اینجا کلیک کنید.

 
فرم مشاوره رایگان