ورود   |   ثبت نام
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
 
Victoria

ویکتوریا ایالتی است واقع در جنوب شرق کشور استرالیا، مرکز ایالت ویکتوریا شهر ملبورن است.
این ایالت از شمال به نیو ساوت ولز، از غرب به استرالیای جنوبی و از جنوب به دریاهای آزاد محدود است. بلندترین نقطه آن کوه بوگونگ با ارتفاعی کمتر از دو هزار متر و پستترین جای آن کرانه های جنوبی است که هم سطح دریاست. ملبورن با مساحت 8806 کیلومترمربع درجنوب شرقی استرالیا قرار دارد و دومین شهر پرجمعیت استرالیاست. از نظر جغرافیایی این شهر در محل اتصال رود یارا در امتداد خلیج بزرگ و طبیعی فیلیپ واقع شده است.

جمعیت: ایالت ویکتوریا حدود 5 میلیون جمعیت دارد و ملبورن مرکز آن با جمعیت حدود 3/9 میلیون نفر پس ازسیدنی، دومین شهر پرجمعیت استرالیاست. این شهر در آمار سال 2013-2014 در میان بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن می باشد.


ملبورن را شهری چند فرهنگی می دانند.این شهردارای سومین جامعه بزرگ یونانی دردنیاپس ازدوشهرآتن وتسالونیکی دریونان است.قیمت مناسب مسکن وهزینه پایین ترزندگی، نسبت به شهرهای دیگردراسترالیا ، ازعوامل جذب مهاجران فراوان به این شهرهستند. از دیگر شهرهای مهم این ایالت میتوان به اینها اشاره کرد: - بالارت Ballarat

ملبورن را شهری چند فرهنگی می دانند.این شهردارای سومین جامعه بزرگ یونانی دردنیاپس ازدوشهرآتن وتسالونیکی دریونان است.قیمت مناسب مسکن وهزینه پایین ترزندگی، نسبت به شهرهای دیگردراسترالیا ، ازعوامل جذب مهاجران فراوان به این شهرهستند. از دیگر شهرهای مهم این ایالت میتوان به اینها اشاره کرد:
- بالارت Ballarat
- بندیگو Bendigo
- لاتروب Latrobe City
- بنالا Benalla


آب و هوا: آب و هوای شهر ملبورن، اقیانوسی است و فشار هوا و باد های منطقه، اغلب شرایط آب و هوایی متغیری در این شهر ایجاد می کند. زمستان های این شهر از دیگر شهرهای استرالیا سردتر است ولی در فصل بهار، آب و هوای آن معتدل و دل انگیز، همراه با آسمانی صاف است.

زبان: در این شهر حدود 180 گویش و زبان وجود دارد ولی زبان اصلی آن انگلیسی است و پس از آن زبان های چینی، ایتالیایی، یونانی و ویتنامی بیشترین استفاده را در این شهر دارند.

مذهب: در سال 2006، 28/3 درصد از ساکنان ملبورن، کاتولیک، 20 درصد بدون مذهب مشخص و مابقی معتقد به ادیان اسلام، یهود، هندو بودایی بوده اند.

جشنواره ها: ملبورن مهد و مرکز پیدایش صنعت فیلم سازی و سینما، تلویزیون، رقص باله، هنر امپرسیونیسم، سبک های مختلف رقص مثل نیو وگ و ملبورن شافل در استرالیا و مرکز مهم موزیک کلاسیک و امروزی در این کشور است. فوتبال به روش استرالیایی نیز در ملبورن ابداع شده است.


ملبورن شهری با نشانه های فرهنگی از سراسر جهان است. این شهر در فهرست شهرهای ادبی جهان در یونسکو، در ردیف دوم پس از ادینبورگ اسکاتلند قرار دارد. هر سال ملبورن میزبان جشنواره های مختلفی است که برخی از آنها عبارتند از:
فستیوال موسیقی تابستانی (Summer Music Festival): این فستیوال موسیقی الکترونیکی، در ماه ژانویه در مرکز هنرهای ویکتوریا برگزار می شود.
فستیوال سنت کیلد (اSt.Kilda Festival): این فستیوال از پنجم تا سیزدهم فوریه برگزار می شود و شامل اجرای موسیقی، نمایشگاه غذا و سرگرمی های خاص کودکان است.
فستیوال موسیقی ملبورن(Melbourne Music Festival): این فستیوال در فوریه با موضوع موسیقی محلی برگزار می شود.
جشنواره مومبا (Momba Festival): در سال 1955 آغاز شد و اکنون یکی از بزرگترین جشنواره های ملبورن است که در طول چهار روز در اواسط ماه مارس برگزار می شود و شامل برنامه هایی از قبیل موسیقی، مسابقات قایق رانی، آتش بازی، نمایش، مسابقات اسکی قهرمانی، رقص و تئاتر و غیره است.
جشنواره غذاوشراب(Melbourne Food and Wine Festival): یکی ازبزرگترین جشنواره های جهان است که هر سال در ماه مارس با ارائه غذاهای با کیفیت و لذیذ برگزار می شود. این جشنواره از سال 1993 فعالیت خود را با دوازده برنامه آغاز کرد که اکنون این تعداد به 140 برنامه در طول شانزده روز رسیده و تعداد زیادی آشپزهای ماهر از سراسر جهان را به خود جذب می کند.
جشنواره بین المللی کمدی ملبورن (Melbourne International Comedy): سومین جشنواره کمدی بزرگ جهان و یکی از بزرگترین وقایع فرهنگی استرالیاست که ازسال 1987 فعالیت خود را شروع کرده و هر سال در ماه آوریل به مدت چهار هفته برگزار می شود. شرکت کنندگان این جشن، صدها نفر از هنرمندان بین المللی اند.
فستیوال بین المللی جاز ملبورن (Melbourne Jazz Festival): این فستیوال همه ساله از سال 1998 در اواخر آوریل و اوایل می در این شهر برگزار می شود. نمایشگاه بین المللی گل و گیاه ملبورن.
Melbourne International Flower and Garden Show: هر سال در اوایل آوریل در ساختمان نمایشگاه سلطنتی و باغ های کارلتون برگزارمی شود. این نمایشگاه در سال 2005 موفق ترین و بزرگ ترین رویداد مربوط به باغبانی در نیمکره جنوبی شناخته شد و در میان پنج نمایشگاه برتر گل و گیاه جهان قرار گرفت.
جشنواره بین المللی جازفرینج (Jazz Fringe International Festival): اولین بار در سال 2005 برگزار شد و یکی از جشنواره هایی است که سالانه و در اوایل می با حضور دویست هنرمند از سراسر جهان و استرالیا و 55 برنامه در ملبورن برگزار می گردد. کنسرت های آزاد در میدان فدراسیون، کلاس های آموزش موسیقی برای کودکان و جلسات و نشست های موسیقی جاز از برنامه های این جشن است.
فستیوال نکست ویو (Next wave Festival): فستیوالی دوسالانه است که به مدت 2 هفته در می برگزار می شود. در این فستیوال کارهای هنری افراد بین 18 تا 30 سال در هر نوع زمینه ای از هنر به نمایش گذارده می شود از جمله رقص، تئاتر، هنرهای تجسمی، نمایش، ادبیات و... این فستیوال در سال 1948 آغاز به کار کرده است.
جشنواره بین المللی فیلم (MIFF International Film Festival): در سال 1951 فعالیت خود را آغاز کرد و هر سال به مدت سه هفته از اوایل جولای تا اواسط آگوست با نمایش چهارصد فیلم از پنجاه کشور مختلف برگزار می شود. این فستیوال یکی از قدیمی ترین ها در نوع خود در دنیاست. چندین برنامه دیگر در کنار این فستیوال برگزار می شوند از جمله فستیوال بین المللی انیمیشن ملبورن و فیلم های زیرزمینی.
جشنواره استنسیل (Stencil Festival): آغاز به کار این جشنواره در سال 2004 با نمایش آثار هنرمندان بین المللی بوده است و هر سال به مدت ده روز در آگوست با برپایی نمایشگاه های مختلف، نمایش های زنده، سخنرانی هنرمندان، کلاس های مهارتی و نمایش فیلم های خیابانی برای عموم مردم و با حضور 150 هنرمند از سراسر جهان برگزار می شود.
جشنواره نویسندگان (Writers Festival): این فستیوال همه ساله به مدت 10 روز در سپتامبر برگزار می شود. در این فستیوال بیش از 430 نویسنده بین المللی و محلی شرکت می کنند و کارهای خود را ارائه می دهند. مرکز اصلی برگزاری این جلسات در سالن تئاتر آتنیوم ملبورن است.
جشنواره دوچرخه سواری (Cycling Festival): این جشنواره اولین بار در سال 1993 برگزار شد. محل آن بوستان ویکتوریاست و شرکت کنندگان، مسافتی به طول 210 کیلومتر در اطراف بندرگاه فیلیپ در طول یک روز طی می کنند. این جشنواره در اواخر اکتبر برگزار می گردد.
جشنواره فرینج ملبورن (Melbourne Fringe Festival): جشنواره ای هنریست که هر سال، سه هفته از اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر برگزار می شود و معمولا با شروع جشنواره بین المللی هنر ملبورن تداخل دارد. این جشنواره شامل اجراهای هنری مختلف در زمینه های تئاتر، کمدی، موسیقی، فیلم و... است.
جشنواره بین المللی هنر (International Arts Festival): یکی از رویدادهای فرهنگی و هنری شهر ملبورن که به مدت 17 روز در ماه اکتبر برگزار می شود. این فستیوال از سال 1986 با نمایش رایگان رقص، تئاتر، موسیقی، هنرهای چندسانه ای و هنرهای تجسمی در فضای باز و با شرکت هنرمندانی از استرالیا و کشورهای مختلف برگزار می شود. سالانه حدود پانصد هزار نفر از این مراسم بازدید می کنند.

دانشگاه ها: ملبورن دانشگاه های زیادی دارد که در میان آنها دانشگاه ملبورن و دانشگاه موناش معتبرتر هستند. این دو دانشگاه، عضو گروه هشت دانشگاه های استرالیا نیز هستند. وجود دانشگاه هایی معتبر در شهر ملبورن باعث شد تا این شهر در سال 2008 در ردیف چهارم برترین شهرهای دانشگاهی جهان بعد از لندن، بوستون و توکیو قرار بگیرد.

دانشگاه موناش:
دانشگاهی نیمه دولتی در ملبورن است که درسال 1958 تاسیس شده و با حدود پنجاه و پنج هزار دانشجو بزرگ ترین دانشگاه در استرالیا و دومین دانشگاه قدیمی در ایالت ویکتوریا است. این دانشگاه دارای هشت کالج شامل 6 کالج در ایالت ویکتوریا، یکی در مالزی و دیگری در آفریقای جنوبی و دو مرکز تحقیقاتی در ایتالیا و هندوستان است .این دانشگاه که بیشتر دانشجویان خود را از بین دانش آموزان ممتاز مدارس ویکتوریا و مناطق دیگر جذب می کند، براساس آمار سال 2010، در رده شصت و یکم دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفت.
رنکینگ جهانی درسال 2013 میلادی: 39
شرایط تحصیل: - در زمان تحصیل متقاضی باید حداقل 17 سال سن داشته باشد.
- داشتن نمره زبان IELTS 6 که هیچ مهارتی کمتر از 6 نباشد.

دپارتمان ها و رشته ها:
- دانشکده علوم بازرگانی
- دانشکده ارتباطات و رسانه
- دانشکده طراحی، خلاقیت هنری، معماری
- دانشکده آموزش
- دانشکده فنی مهندسی
- دانشکده محیط زیست
- دانشکده فناوری اطلاعات
- دانشکده حقوق و مطالعات سیاسی
- دانشکده پزشکی، بهداشت، داروسازی
- دانشکده علومدانشگاه ملبورن:
درسال 1853 تاسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی استرالیا، پس از دانشگاه سیدنی و قدیمی ترین دانشگاه در ایالت ویکتوریاست. این دانشگاه از لحاظ رده بندی بین المللی از نظر پژوهش و تحقیقات علمی نیز رتبه دوم را در استرالیا دارد. حدود 35 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.
رنکینگ جهانی درسال 2013 میلادی: 39
شرایط تحصیل: - در مقطع لیسانس و فوق لیسانس، داشتن نمره زبان IELTS 6.5 که هیچ مهارتی کمتر از 6 نباشد.

دپارتمان ها و رشته ها:
- دانشکده علوم بازرگانی
- دانشکده دندانپزشکی
- دانشکده طراحی
- دانشکده تحصیلات تکمیلی آموزش و پرورش
- دانشکده مهندسی
- دانشکده محیط زیست
- دانشکده علوم بهداشتی
- دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
- دانشکده اطلاعات
- دانشکده زمین شناسی و محیط زیست
- دانشکده حقوق
- دانشکده پزشکی
- دانشکده موسیقی
- دانشکده جمعیت و بهداشت جهانی
- دانشکده علوم روانی
- دانشکده تحصیلات تکمیلی
- دانشکده علوم دامپزشکی
- کالج هنر ویکتوریا (VCA)

دانشگاه دیکین: این دانشگاه درسال 1974 تاسیس شد و دارای پردیس هایی درشهرهای مختلف است. بزرگ ترین پردیس دانشگاه دیکین درحومه شرقی ملبورن در برووداست و 17 هزار دانشجوی تمام وقت و پاره وقت دارد. براساس رده بندی وب سنجی به بررسی جنبه های کمی منابع وب و تحلیل پیوندها با استفاده از قوانین کتاب سنجی و اطلاع سنجی می پردازد. دانشگاه دیکین در منطقه اقیانوسیه، در رده سی و چهارم قراردارد. رنکینگ جهانی درسال 2013 میلادی: 291
شرایط تحصیل: در مقطع لیسانس نمره IELTS 6 تا 7 متغیر است. در مقطع فوق لیسانس نمره IELTS 6.5 تا 7 متغیر است که در رشته هایی که نمره 6.5 احتیاج دارد، هیچ مهارتی نباید کمتر از 6 باشد و در رشته هایی که نمره 7 احتیاج دارد، هیچ مهارتی نباید کمتر از 6.5 باشد.


دپارتمان ها و رشته ها:
- دانشکده معماری
- دانشکده هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی
- دانشکده حسابداری
- دانشکده آموزش و پرورش
- دانشکده مهندسی
- دانشکده محیط
- دانشکده سلامت
- دانشکده فن آوری اطلاعات
- دانشکده حقوق
- دانشکده پرستاری و مامایی
- دانشکده روان شناسی
- دانشکده ورزش

دانشگاه آر. ام. آی. تی (RMIT): این دانشگاه نیمه دولتی درسال 1887 تاسیس شد و از نظر قدمت سومین دانشگاه در ایالت ویکتوریا و هفتمین دانشگاه در استرالیاست و همچنین تنها دانشکاه استرالیاست که موفق به دریافت جایزه سلطنتی شده است (درسال 1954)، در سال 2009 نیز به عنوان چهاردهمین دانشگاه بین المللی دنیا پس از دانشکده های اقتصاد و شرق شناسی دانشگاه لندن است و دانشگاه کران فیلد انگلستان قرارگرفت.
رنکینگ جهانی درسال 2013 میلادی: 291
شرایط تحصیل:
- برای مقطع لیسانس داشتن نمره 6.5 در هر مهارت کافی است که هر مهارت زیر 6 نباشد.
- برای مقطع فوق لیسانس داشتن نمره کلی 7 که هر مهارت زیر 6.5 نباشد.

دپارتمان ها و رشته ها:
- دانشکده علوم بازرگانی
- دانشکده دندانپزشکی
- دانشکده طراحی
- دانشکده تحصیلات تکمیلی آموزش و پرورش
- دانشکده مهندسی
- دانشکده محیط زیست
- دانشکده علوم بهداشتی
- دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
- دانشکده اطلاعات
- دانشکده زمین شناسی و محیط زیست
- دانشکده حقوق
- دانشکده پزشکی
- دانشکده موسیقی
- دانشکده جمعیت و بهداشت جهانی
- دانشکده علوم روانی
- دانشکده تحصیلات تکمیلی
- دانشکده علوم دامپزشکی
- کالج هنر ویکتوریا (VCA)

دانشگاه لاتروب:
درسال 1964 تاسیس شده و دارای چندین پردیس مختلف در ویکتوریاست که مهمترین آنها در ملبورن است. این دانشگاه در زمینه رشته های مربوط به هنر و علوم انسانی سرشناس است و از این لحاظ در سال 2005 در میان بیست و پنجم موسسه مهم در دنیا قرار گرفت. در علم داروهای بیولوژیکی نیز دانشگاه لاتروب دارای شهرت جهانی است و در میان 100 دانشگاه برتر این رشته قرار دارد.
رنکینگ جهانی درسال 2013 میلادی: 351 400
شرایط تحصیل: - برای مقطع لیسانس داشتن نمره 6 در هر مهارت کافی است که هر مهارت زیر6 نباشد.
- برای مقطع فوق لیسانس داشتن نمره کلی 5/6 که هر مهارت زیر 6 نباشد.
- هر رشته در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس پیش نیازهای خاص خود را دارد که باید چک شود.
رنکینگ جهانی درسال 2013 میلادی: 351 400
شرایط تحصیل:
- برای مقطع لیسانس داشتن نمره 6 در هر مهارت کافی است که هر مهارت زیر6 نباشد.
- برای مقطع فوق لیسانس داشتن نمره کلی 5/6 که هر مهارت زیر 6 نباشد.
- هر رشته در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس پیش نیازهای خاص خود را دارد که باید چک شود.


دپارتمان ها و رشته ها:
- دانشکده کسب و کار، اقتصاد وحقوق
- دانشکده آموزش و پرورش
- دانشکده علوم بهداشتی
- دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
- دانشکده علوم، فناوری و مهندسی

هزینه دانشگاه ها: - تا 6044 $ - علوم انسانی، علوم رفتاری، مطالعات اجتماعی، روانشناسی بالینی، زبان های خارجی، هنرهای تجسمی و نمایشی، آموزش و پرورش، پرستاری - تا 8613 $ - ریاضیات، آمار، علوم، کامپیوتر، محیط پیراپزشکی، بهداشت و سلامت، مهندسی، نقشه برداری، کشاورزی - تا 1085 $ - وکالت، حسابداری، مدیریت، اقتصاد، تجارت، دندانپزشکی، پزشکی، علوم دامپزشکی

دانشگاه ویکتوریا:
در سال 1916 تاسیس شده و دارای ده پردیس در سراسر ناحیه غربی ملبورن است. دروس فنی در سطح عالی در این دانشگاه تدریس می شود. موسسه سازهای موسیقی ملبا زیر نظر این دانشگاه فعالیت می کند.
رنکینگ جهانی درسال 2013 میلادی: 701
شرایط تحصیل:
- برای مقطع لیسانس داشتن نمره 6 در هر مهارت کافی است که هر مهارت زیر 6 نباشد.
- برای مقطع فوق لیسانس داشتن نمره کلی 5/6 که هر مهارت زیر 6 نباشد.


دپارتمان ها و رشته ها:
- دانشکده علوم بازرگانی
- دانشکده آموزش
- دانشکده زیست پزشکی
- دانشکده علوم وزرشی
- دانشکده علوم، فناوری و مهندسی
- دانشکده فنی حرفه ای

دانشگاه کاتولیک: این دانشگاه در سال 1991 تاسیس شد و رشته های مهم آن شامل هنر، تجارت، آموزش، علوم ورزشی، سیستم های پردازش اطلاعات، پرستاری، موسیقی، علوم اجتماعی، روان شناسی و هنرهای تجسمی است و نیز بیش از یک قرن است که آموزش های دینی مربوط به فرقه کاتولیک در این مکان انجام می شود.

شرایط کار و اقتصاد و صنعت:
ملبورن مرکز مهمی برای فعالیت های تجاری و صنعتی استرالیاست و در میان پنجاه شهر برتر تجاری دنیا (سال 2007)، در رده سی و چهارم قراردارد. بیشتر شرکت های بزرگ استرالیا از جمله شرکت حفاری معدن بی اچ پی در این شهر هستند و انجمن تجاری استرالیا نیز در ملبورن واقع شده است. شرکت بی اچ پی از لحاظ درآمد، بزرگ ترین شرکت حفاری معدن در دنیاست. این شهر، قطب اصلی فن آوری استرالیا شناخته شده است. مرکز صنعت فن آوری اطلاعات و ارتباطات استرالیا که سالانه معاملاتی به میزان 8/19 میلیارد دلار و حدود 615 میلیون دلار صادرات دارد، در این شهر است.
دفاتر اصلی بانک های ان. ای. بی و ای. ان. زد، دو بانک از چهار بانک معروف استرالیا در این شهر قرار دارد. مرکز اصلی صنعت اتوموبیل سازی در این شهر است. کارخانه هایی از قبیل تویوتا و فورد نیز در این شهر شعبه دارند. صنعت گردشگری نیز نقش مهمی در اقتصاد ملبورن ایفا می کند. در سال 2009، تقریبا 9/15 میلیون نفر گردشگر داخلی و 1.4 میلیون نفر گردشگر بین المللی از این شهر دیدن کرده اند. در این سال، شهر ملبورن، اولین بار بیش از سیدنی گردشگر داخلی داشت. از جمله گروه های مختلف توریست ملبورن، گروه های ورزشی هستند که به دلیل برگزاری مسابقات ورزشی این منطقه به آن سفر می کنند.
بندرشهر ملبورن سالیانه 39 درصد از مبادلات کانتینری کشور را انجام می دهد. درسال 2007، حدود دو میلیون کشتی در این بندرگاه توقف داشته و از آن عبور کرده اند. ملبورن، چهار فرودگاه و فرودگاه بین المللی ملبورن، دومین فرودگاه مهم استرالیاست که نقش مهمی در اقتصاد شهر دارد.

شرایط گرفتن اسپانسر از ایالت ویکتوریا چیست؟ متقاضیانی که با درخواست اسپانسری آنها از ایالت ویکتوریا، موافقت می شود، متعهد می شوند به مدت 2 سال در این ایالت زندگی کنند و مشخصات تماس با خودشان را به برنامه مهاجرت از طریق تخصص و کسب و کار، قبل از ورود به ویکتوریا و بعد از ورودشان به این ایالت به مدت 2 سال ارائه دهند. متقاضیان می بایست ایمیل بررسی از طرف ایالت را بعد از ورود به فاصله هر 4 ماه یک بار چک کنند.

درکدام قسمت ازایالت ویکتوریا اجازه زندگی داده می شود؟ ویزای تخصص از طریق مهارت (190)، ویزایی دائمی است که به شما اجازه می دهد در هر کجایی از ایالت ویکتوریا که خواستید زندگی و کار کنید حتی داخل شهر ملبورن. ویزای تخصص از طریق مهارت در مناطق محروم (489)، ویزای موقت 4 ساله است که در طول آن شما باید در ایالت کار و زندگی کنید در هر قسمت از این ایالت به جز شهر ملبورن تا به معیارهای لازم برای مرحله دوم برای اقدام به اقامت دائم برسید.

شرایط پیش نیازهای لازم برای اقدام کردن برای ویزای 190 و 489: - سن: متقاضی درزمان اقدام کردن بایدزیر50سال باشد.
- نمره زبان: متقاضیان می توانند نمره IELTS جنرال یا آکادمیک ارائه دهند و تفاوتی از نظر نوع مدرک زبان ندارند. داشتن نمره زبان 6 در امتحان IELTS که در هر مهارت حداقل نمره 6 را داشته باشد و یا نمره C در امتحان OET الزامی است. بعضی ازمشاغل نیاز به نمره زبان بالاتری دارند که باید در لیست مشاغل چک شود. تمامی متقاضیان به جز افرادی که پاسپورت انگلستان، کانادا، نیوزیلند، ایالت متحده آمریکا و یا جمهوری ایرلند را دارند و یا شهروند این کشورها هستند باید مدرک زبان ارائه دهند.
- داشتن جواب ارزش یابی مثبت برای شغل مورد نظر: ارائه این مدرک الزامی است.
- شغل شما باید در لیست مشاغل این ایالت باشد و واجد شرایط شغل مورد نظر باشید.
- حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط با آن شغل، بعد از اخذ مدرک تحصیلی و با پرداخت حقوق، داشته باشید. متقاضیانی که در طول 5 سال گذشته دوره دکترا خود را درایالت ویکتوریا گذرانده اند نیاز به ارائه سابقه کار ندارند.
- تمکن مالی: میزان پولی که متقاضی در زمان ورود به ایالت ویکتوریا می بایست با خود همراه داشته باشد بستگی به شرایط فردی متقاضی و نوع ویزایی دارد که برای آن درخواست می کند. در زمانی که برای گرفتن اسپانسر از ایالت اقدام می کنید نیاز به ارائه مدرک مالی ندارید، اما در هر زمان امکان دارد ایالت از شما در خواست کند که مدارک مالی خود را به آن نشان دهید. جواب سوالاتی که در فرم ایالت مطرح شده است باید کامل و دقیق ارائه شود و چنانچه با دقت کافی به سوالات پاسخ داده نشود، منجر به رد شدن پرونده می شود.
اکیداً توصیه می شود قبل از اینکه برای گرفتن اسپانسر در این ایالت اقدام کنید، لیست هزینه ها را مورد بررسی قرار دهید. به جدول زیر توجه کنید.

درکدام قسمت ازایالت ویکتوریا اجازه زندگی داده می شود؟
- فرم پیشنهاد به کار: برای کسانی که برای ویزای 489 اقدام می کنند. 
- فرم اعلام تعهد به ایالت: 
- داشتن امتیازات لازم و اقدام برای EOI 
- ارائه رزومه با جزئیات 
- در طول 2 سال اقامت در ایالت ویکتوریا 5 ایمیل از ایالت دریافت می کنید به فاصله هر شش ماه یکبار، برای نظرسنجی که باید به آنها پاسخ داده و به ایالت ارسال کنید. 

مدارک موردنیازبرای گرفتن اسپانسر از ایالت ویکتوریا: - رزومه با جزئیات
- فرم اعلام تعهد به ایالت (فرم مربوطه را ازسایت دانلود کنید).
- فرم پیشنهاد کار و تایید فرم استخدام – در صورتی که موجود باشد. توجه داشته باشید ارائه این فرم برای ویزای 489 الزامی است.
- داشتن جواب ارزشیابی مثبت برای شغل مورد نظر.
- نمره زبان IELTS یا OET (مگر اینکه از ارائه آن معاف باشید).
- نسخه الکترونیکی از مدرک دکترا (در صورت وجود).
- نسخه الکترونیکی از ویزای 457 (در صورت وجود).
نکته: گواهی یا مدرک تحصیلی فنی حرفه ای در زمان اقدام کردن مورد نیاز نیست، با این حال ممکن است در طول پروسه ارزیابی ازشما درخواست شود.

پروسه رسیدگی به پرونده ها: پروسه رسیدگی به پرونده ها در صورتی که مدارک کامل ارائه شده باشد، حدود 12 هفته طول می کشد ولی این زمان باتوجه به تنوع مشاغل، متغیر است.

هزینه در خواست اسپانسر از ایالت ویکتوریا: برای درخواست اسپانسری از ایالت ویکتوریا، این ایالت هیچ هزینه ای دریافت نمی کند.

لیست مشاغل: www.liveinvictoria.vic.gov.au/visas-and-immigrating/occupation-lists/state-nomination-occupation-list-for-victoria

 
فرم مشاوره رایگان