fa-IRen-AU
ورود   |   ثبت نام
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
 
كلاس ویزای ۴۵۷ (اقامت موقت)

ویزای سرمایه گذاری 457ویزای 457 یک از رایج ترین نوع ویزای کاری است که به دارنده اجازه کار به مدت 4 سال را میدهد همچنین یکی از بهترین روشها برای اخذ اقامت دائم و در نتیجه شهروندی این کشور است دولت استرالیا هر ساله به تعداد زیادی از صاحبان مشاغل و شرکتهای فعال در این کشور اجازه میدهد که نیروی کار متخصص مورد نیاز خود را از خارج از این کشور تامین نماید.

اگر پیشنهاد کاری از فرد یا شرکت فعال اقتصادی در استرالیا دارید، میتوانید مشمول ویزای 457 تا چهار سال باشید . این ویزا امکان تبدیل به اقامت دائم را در داخل خاک استرالیا به شما میدهد. جهت اخذ این ویزا لازم است که شرکت اسپانسر کننده شما به شما پیشنهاد کار رسمی ارائه کند و همچنین درخواست تایید اسپانسری خود را به اداره مهاجرت استرالیا اعلام نماید.

حقوق شما باید از حداقل حقوق تعیین شده سالیانه دولت استرالیا بالاتر باشد و امکان ارائه مدارک در جهت اثبات صلاحیت خود برای شغل پیشنهادی را داشته باشید. در صورتیکه حقوق تعیین شده شما از سقف 96400 دلار استرالیا پایین تر باشد، اخذ نمره زبان آیلتس 5 برای شما اجباری خواهد بود.

همچنین، صاحبان مشاغل خارج از استرالیا که تمایل به افتتاح شعبه ای از شرکت خود در داخل خاک استرالیا را داشته باشند میتوانند برای خود و تعدادی از کارمندان جهت راه اندازی و انجام امور محوله شعبه استرالیا درخواست این نوع ویزا را داشته باشند.

این نوع مشاغل می توانند شامل کسانی باشد که در زمینه ساخت و ساز و ساختمان، صادرات و واردات، داروخانه، اپتومتریست، شرکتهای کامپیوتری، مغازه های کیف و کفش و لباس و ... فعالیت دارند.

نکاتی در باره ویزای 457 1. در آمد سالیانه متقاضی در استرالیا
شخصی که با این ویزا در شغلی مشغول است باید حداقل درآمد سالیانه 53900 دلار داشته باشد. این رقم حداقل نیاز یک فرد در استرالیا است و به آن این قانون رابه اختصار tsmit می نامند. (temporary skilled migration threshold) که هر سال در ماه جولا تغییر می کند. حال اگر فرد در یک مجموعه در یک مرتبه و با یک مسئولیت، همکار استرالیایی دارد او نیز باید به همان مقدار حقوق بگیرد و نام این نظام درآمدی را نرخ حقوق در بازار (market salary rate) می نامند. اگر در مجموعه فرد استرالیایی مشغول نیست حقوق باید متناسب با مسئولیت، تحصیلات و نوع کار و یا درجه ی فرد در مجموعه باشد نه فقط حداقل دستمزد.

2. ارزشیابی توانایی متقاضی
در اکثر موارد استرالیا مایل است که توانایی های متقاضیان را با معیار های خود بسنجد که این روند حداقل دو الی سه ماه به طول می انجامد و دارای هزینه ای نسبتا زیاد برای متقاضی است اما اگر متقاضی از کشورهایی باشد که مدارک آنها نیاز به ارزشیابی داشته باشد این امری ضروری است. افراد در شاخه های مختلف ارزشیابی و ارزیابی می شوند. skilled level 1) مدیران حرفه ای و با سابقه، دارای کارشناسی و یا 5 سال تجربه در و سابقه کار مرتبط با حرفه skilled level 2) مدرک فوق دیپلم(مدرک 2 ساله) و یا در رشته مرتبط دارای 3سال سابقه کار باشند. skilled level 3) مدارک فنی حرفه ای(مدرک یکسال و نیم) و یا 3 سال سابقه کار مرتبط با حرفه و یا اخذ مدرک certificate iii با 2 سال سابقه کار مرتبط. افرادی که دارای مدارک فنی حرفه ای هستند و نام آنها جزو کشورهایی است که مدارک فنی آنها باید ارزشیابی گردد باید زمانی تقریبا 3 ماهه و مبلغی بالغ بر 2200 دلار هزینه کنند. افرای متخصص و مدیران پروژه ها ، برای ارزشیابی توانایی خود باید از طریق سازمان ارزشیابی vetassess اقدام نمایند و مبلغ 810 دلار هزینه به این سازمان بپردازند و 3 الی 4 ماه زمان برای انتظار داشته باشند .

3. بیمه متقاضی
متقاضی بایداز خدمات بیمه بهرمند باشد و سقف این بیمه باید برابر با بیمه خدمات درمانی کشور استرالیا (medicare) باشد. سقف بیمه ی متقاضی باید بتواند به اندازه مدت زمانی که فرد ویزای معتبر دارد و در استرالیا مشغول است را پوشش دهد . این یک نکته ی بسیار مهم در اخذ این ویزا است. با شرکت بیمه گذار خود باید هماهنگ باشید تا نامه ای مبنی بر امکان پوشش برای شما صادر کند.

4. آکهی برای استخدام یک شهروند به جای متقاضی
فرد یا شرکتی که متقاضی را دعوت به کار می نماید در اکثر موارد باید برای استخدام در آن موقعیت ، تلاش خود برای استخدام کارجویان استرالیا یی و عدم موفقیت را اثبات رساند تا مجاز به استفاده از نیروی کار بین المللی شود. در 3 رشته الزام برای آگهی و تلاش برای استخدام استرالیایی ها بسیار حائز اهمیت است. این عمل را آزمایش بازار یا ( market test ) می نامند و اگر این امر به اثبات نرسد و مدارک شما در اداره مهاجرت بدون این مدارک ثبت گردد بی قید و شرط پرونده رد خواهد شد و دادن آگهی بعد از ثبت مدارک هیچ اثری نخواهد داشت.
• پرستاری
• مهندسی
• رشته های فنی

5. توانایی در زبان انگلیسی
متقاضیان این ویزا باید توانایی خود در زمینه ی زبان انگلیسی به اثبات برسانند برای اثبات سطح زبان در صورت داشتن گذرنامه کشور های غیر انگلیسی زبان افراد باید مدرک یکی از تست های زبان بین المللی را اخذ نمایند که متداول ترین آنها آزمون آیلتس است. در اکثر مواقع نمره مورد نیاز باید در هر شاخه از این آزمون زیر 5 نباشد. اما در مواردی خاص توانایی زبان مورد ارزیابی قرار نمی گیرد:
• در صورتی که متقاضی دارای گذرنامه ی نیوزیلند ، انگلستان، امریکا، ایرلند و دیگر کشورهای انگلیسی زبان را دارا باشد
• در صورتی که متقاضی 5 سال از تحصیلات دبیرستان و دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشد.
• در صورتی که در آمد متقاضی در استرالیا بالغ بر 96.400 دلار باشد.

6. مشاغلی که امکان رد پرونده در آنها بالا است
• رستوران و کافه، مشاغلی هستند که اقدام برای ویزای 457 در این مشاغل امکان پذیر است و حتی در لیست مشاغل هم آشپز حرفه ای جزو مشاغل مورد نیاز است اما اداره مهاجرت استرالیا حساسیت زیادی در مورد متقاضی این نوع ویزا نشان می دهد و صحت و واقعی بودن شغل را ممکن است بارها مورد امتحان قرار دهد و توانایی فرد نیز بسیار مورد پرسش واقع می شود همچنین دعوت به کار از رستورانهای فست فود برای اداره مهاجرت اعتبار ندارد.
• مجموعه های که تازه و زیر 12 ماه ثبت و شروع به فعالیت نموده اند از آن دسته مواردی است که دوام آن برای دولت استرالیا هنوز به اثبات نرسیده و دعوت به مار از یک فرد خارجی با ویزای 4 ساله کمی به نظر افسران اداره مهاجرت کمی غیر معمول به نظر می رسد و درصد زیادی از دعوت به کارهای این شرکتها و کسب و کارها به ویزای کار برای متقاضی ختم نمی گردد.
• کسب و کارهایی خانوادگی و فامیلی که از خویشاوندان خود دعوت به همکاری می کنند بسیار مورد پردازش قرار می گیرد . هم از نظر واقعی بودن آن موقعیت شغلی و هم از نظر توانایی فرد دعوت شونده و در نهایت با کوچکترین شبهه ای باعث رد پرونده خواهد شد و سوء استفاده از این نوع ویزا برای آوردن خویشآوندان تلقی می گردد.

7. تبدیل ویزای 457 به اقامت دائم
اغلب دارندگان ویزای 457 بعد از 2 سال کار در استرالیا جهت تبدیل ویزای موقت کاری خود به اقامت دائم اقدام می نمایند. اما میتوان از طریق direct entry stream یا همان روند ورود مستقیم قبل از اینکه حتی یک روز با ویزای 457 اشتغال داشته باشد برای اقامت دائم به طور جدا گانه با داشتن 3 سال سابقه کار و ارائه ارزشیابی مدرک اقدام نمایند. همچنین شما همزمان قادر به اقدام برای general skilled migration نیز هستید. این روش که از طریق سیستم امتیاز بندی کار میکند و به ارزشیابی نیاز دارد اما از نظر زمانی نسبت به ens بهتر است. همچنین در این روش نیازی به معرفی و تحت پوشش کارفرما قرار گرفتن نیست و این بزرگتیرن مزیت آن است.

 
فرم مشاوره رایگان