fa-IRen-AU
ورود   |   ثبت نام
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
 
ویزا های نیروی كار ماهر و متخصص

استرالیا با داشتن سیستم مکانیزه در زمینه مهاجرت و با برنامه ریزی دقیق و هدفمند به دنبال جذب نیروی كار ماهر و متخصص است که تکنیک و یا مهارت های حرفه ای آنها باعث پیشرفت و رونق اقتصادی استرالیا شود. مهارت های مورد نیاز شامل مهارت های تخصصی می باشد که در لیست مشاغل مورد نیاز(SOL) استرالیا لیست گردیده است. سازمان مهاجرت استرالیا با تعیین سیستم جدید تصمیم دارد افرادی را در اولویت قرار دهد که از سطح زبان قویتر و سن کمتر و سابقه کار بیشتری برخوردار باشند. مشاغل مورد نیاز استرالیا:در زمان اقدام، شما باید یك شغل را انتخاب نمایید كه مناسب مهارت ها و صلاحیت های شما باشد. شغل منتخب شما باید در فهرست مشاغل (SOL) موجود باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد لیست SOL/CSOL به صفحه مشاغل مورد نیاز استرالیا مراجعه فرمائید.

توجه: اگر شغل منتخب شما درSOL موجود نباشد مجاز به درخواست مهاجرت نخواهید بود.
در صورتیکه شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد شما می توانید با داشتن حداقل شرایط زیر برای شروع پروسه اقدام نمایید:

۱- در زمان اقدام سن شما باید كمتر از ۵۰ سال باشد.
۲- موفق به اخذ نمره حداقل ۶ آیلتس شوید.
۳- حداقل یک سال سابقه کار مرتبط با رشته تخصصی خود داشته باشید. 

پروسه شما با توجه به نوع ویزا، ۸ تا ۱۲  ماه به طول خواهد انجامید. لازم به توضیح است طول این پروسه برای یک فرد نیز نسبت به فرد دیگری با توجه به رشته تحصیلی، سابقه کار، امتیاز متفاوت می باشد. درصورتی که پروسه شما به صورت موفقیت آمیز به ویزا ختم شود دولت استرالیا به شما یکی از ویزاهای زیر را می دهد که شما با در دست داشتن این ویزا می توانید در استرالیا زندگی، کار و تحصیل نمایید و همچنین در صورت گرفتن اقامت دایم از خدمات دیگری چون خدمات بیمه های درمانی و غیره استفاده نمایید.

در گذشته به طور کلی ویزاهای مهاجرت از طریق مهارت (نیروی کار ماهر و متخصص) به چند دسته ویزاهای (۱۷۵,۱۷۶,۴۷۵ از خارج استرالیا) و (ویزاهای ۸۸۵،۸۸۶،۴۸۷ از داخل استرالیا) تقسیم بندی می شد که در حال حاضر به ۳ گروه کاهش می یابد و دیگر خارج یا داخل استرالیا بودن مطرح نیست. دسته بندی این ویزاها عبارتند از:

۱- ویزای Skilled Independent کلاس ۱۸۹ جایگزین ویزاهای ۱۷۵ و ۸۸۵
۲- ویزای Skilled Sponsored کلاس ۱۹۰ جایگزین ویزاهای ۱۷۶ و ۸۸۶
۳- ویزای Skilled Independent Regional کلاس ۴۸۹ جایگزین ویزاهای ۴۷۵ و۴۸۷
۴- ویزای موقت کلاس ۴۷۶ (ویزای مخصوص فارغ التحصیلان دانشگاههای امیرکبیر و تهران)

 

 
فرم مشاوره رایگان