fa-IRen-AU
ورود   |   ثبت نام
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
اینستاگرام ما لینکداین ما فیسبوک ما تلگرام ما
 
تجربیات موکلین

شما در این بخش تجربیات موکلین پرشین مایگرنت از مهاجرت تا زندگی در استرالیا را خواهید خواند.

نام: مانا

مدت اقامت در استراليا: دوسال

شغل:) Procurement تداركات كالا(

سلام به همه

 من دوساله كه به استراليا اومدم

اقامت دائم گرفتم با كمك آقاي صداقتي و پرشين مايگرنت اوايل ٢٠١٥

 مي‌خوام براتون درمورد كاريابي در زمينه فروش و بازاريابي و تداركات بگم كه فيلد كاري خودم هست.
متاسفانه اين شغل‌ها بسيار زياد سابقه لوكال و زبان قوي مي‌خواد و خود اوزي‌ها رو مي‌آرند به اين فيلدها چون تخصص خيلي خاصي نمي‌خواد. من هفت سال تو نفت و گاز ايران بودم ولي سابقه ايرانم اولاش زياد به چشم ريكروترا نمي‌اومد و رو من زياد سرمايه‌گذاري نمي‌كردن مجبور شدم كاراي قراردادي بردارم و توي يك سال سه تا كمپاني كار كردم فقط براي اينكه بتونم سابقه لوكال داشته باشم با حقوق پنجاه تا پلاس سوپر كار كردم، ولي مرتبط با فيلدم. خيلي از بچه‌ها اينجا غيرمرتبط كار cash مي‌كنن اون اوايل كه به نظرم اگه مالي زياد مشكل ندارين بهتره حقوق پايين‌تر ولي كار مرتبط بردارين تا رزومتون پربارتر بشه بعد از يك سال اپلاي كردم شغلاي بهتر و مرتبط‌تر با زمينه‌‌ی كاري ايرانم و اينبار هفته‌اي يك مصاحبه خوب با شركتاي بزرگ مي‌گرفتم و بعد سي چهل روز خداروشكر يه شغل خيلي مناسب پرمننت تونستم بگيرم چون يك سال لوكال كار كرده بودم. سابقه ايرانم رو هم حساب كردن و حقوق رو بالا بردند چون بيشتر وظايف شغلي كه براي پوزيشنشون آورده بودن در رزومه و لينكدين من هم بود،
 به نظرم اولين قدم تو كاريابي رزومه و لينكدين عالي هست ولي لازم نمي‌بينم به ريكروترا پول بدين تا پروفشنال براتون تنظيمش كنن و خودتونم با كمك گرفتن از ايرونيايي كه اينجا هستن و يك سرچ گسترده تو گوگل مي‌تونين رزومتونو بنويسين و لينكدينتونو جذاب كنين. يادتون نره از مديراتون توي لينكدينتون حتما ريكامنديشن بگيرين داشته باشين چون من شغل آخرم چون از اوزيا و ايرانيا تو لينكدينم ريكامنديشن داشتم اصلا رفرنس چك نشدم و بعد مصاحبه دوم قرارداد و گرفتم. تا مي‌تونين ريكروترا رو تو لينكدينتون اد كنين و بهشون مسيج بدين چون يه عالمه شغل تو دست و بالشون هست.

 ‏The Source

Michael Page

Talent 2
‏6 degrees 
Hays
Hudson


اينا از بهترين ريكروترا تو زمينه كاري ما هستن سعي كنين ايراني‌هايي كه شغلاي بالا دارن رو هم تو استراليا به كانكشناتون اضافه كنين تا از طريق اونا به ريكتروترا وصل بشين همه ميگن چنتا رزومه مختلف داشته باشين و جاب اد رو كپي كنين تو رزومتون ولي به نظرم اشتباهه چون ميان لينكدينتونو ميبينن و اگه مغايرت داشته باشه خوب نيست.

 👈مي‌تونم بگم اولش خيلي سخته چون مهاجرا معمولا شغلاي بالا داشتن و وقتي ميبينن سابقه ايرانشون به تنهايي كافي نيست نااميد ميشن‌. زبان انگليسي استراليايي هم يك عالم ديگست و من با اينكه اسپيكينگ آيلتس 8 شده بودم كاميونيكيشن اولش خيلي سخت بود برام ولي به مرور درست ميشه و گوشتون عادت ميكنه. راستش هيچكس رو نديدم يك سال بيكار باشه و نهايتا همه شغلاي خوب مي‌گيرن اگه تلاش كنن. پروسه استخدام هم به اين شكله كه شما تو Seek اپلاي ميكني و ريكروتر بهت زنگ ميزنه و ميري باهاش كچاب ميكني كه فقط مي‌خواد تيپ و انگليسي حرف زدنتو ببينه و تصميم بگيره روتون سرمايه‌گذاري بكنه يا نه. اوكي بودين بهتون جاب ديسكريپشن رو ميده و راهنماييتون مي‌كنه كه تو مصاحبه با كمپاني چيا بگين. بعد كمپاني رو ميبينين و اوكي بودين مصاحبه دوم و قرارداد. البته من چند نفر رو ديدم تا مصاحبه پنجم هم رفتن. حواستون باشه ريكروتر زياد اميدوارتون نكنه و اپلاي كردن رو شل كنين، چون تصميم گيرنده اون‌ها نيستن. خيلي‌ها هم مستقيم از وب‌سايت شركتا اپلاي مي‌كنن و كار مي‌گيرن. من تا امروز كلي مصاحبه رفتم و فقط پنج تاشون اوكي شدن و اصلا نبايد نااميد بشين. حتي سه بار به مصاحبه دوم رسيدم، ولي نتونستم كار رو بگيرم. سعي كنين رنج حقوق هم از ريكروتر بپرسين كه با كمپاني چونه نزنين تو مصاحبه چون رسم نيست، اينجا يه كلمه مسخره هم دارنداينا به نام ‏Passion 
هم ريكروتر ميپرسه هم كمپاني اگه ماركتينگ هستين مثلا بگين من پشنم ماركتينگه و از اين كار لذت مي‌برم.
 خلاصه بايد نشون بدين مشتاقين. قبل از مصاحبه‌ها هم سایت يوتيوب رو ببينين و سوالاي رفتاري رو حفظ كنين و جواب آماده داشته باشين واسشون. تنها سختيش كار مناسب اوله و وقتي وارد محيط كاري خوب شدين همه اينا يادتون ميره. به شدت حرفه‌اي هستن و از كار كردن تو استراليا لذت خواهيد برد. همه شركتا سه تا شش ماه Probation  دارن به معني دوره آزمايشي و بعد اين مدت بايد بگين كه چه كارهايي انجام دادين توي شركت و مديرتون كانفرم كنه. قراردادتون رو سعي كنين درمورد رفتار اوزيا هم توي آفيس از ايرونياي اينجا تحقيق كنين كه نه خودتون شوك بشين نه رفتاراي شما اوزيا رو شوك كنه آدماي خوبي هستن ولي بسيار متفاوت از فرهنگ ما
شاد و پيروز باشين

نام: ندا

شغل: معمار – شهرساز

مدت اقامت در استرالیا: نزدیک به دو سال

سن: 34 سال

من و همسرم با داشتن تقریبا 8 سال سابقه کار در ایران، اواخر سال 91 پروسه اقامت را با همکاری آقای صداقتی و تیم‌شان شروع کردیم. پروسه‌ای که به دلیل مسائل پزشکی همسرم - انجام جراحی همزمان با پروسه مدیکال - بیشتر از حد معمول طول کشید و در طول این مدت تیم آقای صداقتی با صبر و حوصله در کنار ما حضور داشتند و ما را برای رسیدن به هدفمان یاری کردند. ویزای ما در سال 93 تائید شد و ما چند ماه بعد وارد استرالیا شدیم.
  نکته قابل توجه برای همکارانم در رشته‌های معماری و شهرسازی این است که علی‌رغم نیاز دولت استرالیا به این دو رشته، پیدا کردن کار بخصوص در شهرهای کوچک مثل آدلاید - اولین شهر بعد از ورود ما به استرالیا- اصلا کار ساده‌ای نیست. دید مثبت، تلاش و پشتکار فراوان و قدرت برقراری ارتباط بالایی لازم دارد. به طور مثال من بعد از چهار ماه تلاش هر روزه، شرکت در دوره‌های دانشگاهی حرفه‌ای و ارتباط با دفاتر و شرکت‌های مرتبط توانستم اولین کارم را به صورت پاره‌وقت شروع کنم. اما به محض ورود به دنیای حرفه‌ای در کشور جدید، راه برای پیشرفت باز می‌شود و برای من هم دومین کارم بعد از شش ماه در سیدنی محقق شد. من در اينجا يك دوره ديپلما شهرسازي را گذراندم. دراين دوره قوانين مربوط به ترافيك، تراكم و برنامه‌ريزي استراتژيك و... را يادگرفتم. نکاتی که من همیشه به خودم گوشزد می‌کنم اینهاست: به روز بودن در حرفه خودم، زبان، قدرت برقراری ارتباط و تطبیق‌پذیری با محیط جدید، قدرت انعطاف‌پذیری و تلاش و تلاش....... و البته حتما از راهنمایی و مشاوره‌ی کسانی که در زمینه‌ی مهارجرت تجربه دارند استفاده کنیم. دوستان خوبی مثل گروه آقای صداقتی که این پروسه زمان‌بر و پیچیده رو با حضورشان و همراهی‌شان برای ما سهل‌تر و امید بخش‌تر می‌کنند.

امیدوارم همه شما در هدف و تصمیمتان موفق باشید

 به امید دیدار در سرزمین فرصت‌ها

 

نام: یونس

مدت اقامت در استرالیا: دو سال

مدرک تحصیلی: مهندسی عمران

شغل در زمینهی مدیریت پروژه

✅ با سلام به همه کسانی که تصمیم به مهاجرت به استرالیا دارند،

بنده با کمک آقای صداقتی ویزای اقامت دائم استرالیا رو گرفتم و دوست دارم تجربه خودم رو با شما در میان بگذارم با امید اینکه مفید فایده باشه.

  اول از همه باید توصیه کنم که حتماً از دلایل مهاجرتتون مطمئن باشید و به اون به چشم یک پروسه تغییر ملیت نگاه کنید. چرا که برای شروع نیاز به منبع انرژی بسیار قوی‌ای دارید. البته روی من به کسانی است که بالای 30 سال سن دارند. اگر فکر می‌کنید که من دارم می‌رم که یک ایرانی موفق بشم به نظرم راه ناهمواری در پیش دارید. باید در نظر داشته باشید که بعد از مهاجرت هیچ چیز شبیه قبل نیست. به نظر من کسانی تجربه مهاجرت رو دلپذیر میدونن که واقعاً قصد جهان وطنی شدن یا حداقل اهل کشور دیگری شدن داشته باشند. تجربه من در استرالیا بسیار دلچسب بوده و از زندگیم بسیار راضی هستم چرا که استرالیایی‌ها را بسیار انسان‌های متواضع، مهربان و ساده زیستی شناختم و دوستان اوزی بسیار خوبی پیدا کردم.

  در مورد کار پیدا کردن هم وضع به همین منوال هست! تا زمانی که بخواهید درسته و با همین منطق و سبک کاری ایران خودتان را به بازار کارعرضه کنید متاسفانه شانس بالایی ندارید! ولی همین که تونستید واقعاً بفهمید توی شرح وظایف شغلی چی نوشته می‌تونید به گرفتن کار مرتبط امیدوار باشید. بطور مثال وقتی می‌بینید توی شرح شغل نوشته exceptional communication skills باید بدونید باید برید سراغ یک آگهی دیگه! چون شما با هر نمره آیلتسی هم که باشید نمی‌تونید این سطح از مهارتهای ارتباطی رو ادعا کنید! اونم وقتی که مطمئنم کلاسهای زبان انگلیسی استرالیایی تو ایران به اون صورت وجود نداره!

  صحبت که زیاده ولی یکی از توصیه‌هایی که آقای صداقتی به من کرد و به کارم اومد گذروندن دوره مدیریت پروژه (PMBOK) بود! بیشتر از مدرکش که اونم واقعاً امتیاز خوبی محسوب میشه، به شما مفاهیم کلیدی (حتی برای فهم آگهی‌های شغلی) رو یاد میده! علی الخصوص برای دوستان مهندسم که دستی در مدیریت پروژه یا مدیریت مهندسی و از این دست رو دارن باید بگم که یادگیری علمی مدیریت پروژه و نرم‌افزارهای مربوطه برای ادامه حرفه شما یک ضرورت است!

در پایان برای همگی آرزوی موفقیت دارم .

Page 2 of 2First   Previous   1  [2]  Next   Last   
 
فرم مشاوره رایگان